Skip to main content

R3 smeruje na Turiec

Uverejnené: 15. október 2023

Ministerstvo dopravy dokončilo štúdiu, ktorá posúdila možnosti severojužného cestného prepojenia na strednom Slovensku. Štúdia uvádza 7 odporúčaní vrátane toho, že do budúcna je lepšie pracovať na prepojení severu a juhu variantom R3 cez Turiec  a variant R1 cez Donovaly úplne vyradiť.

Sever proti juhu v roku 2050

Podľa štúdie nie je výstavba R3 cez Turiec ekonomicky návratná, preto sa jej realizácia "plánuje" predbežne na rok 2050. Takže keď budem mať 65 rokov, možno na tejto fotografii bude za mnou niečo stáť alebo aj nie... Výstavbe R3 na úseku Žiar nad Hronom - Martin sme venovali jednu besedu v rámci projektu "Martinská kaviareň" v roku 2017. Už vtedy sa odborníci zhodli, že R3 je jediný reálny variant prepojenia severu a juhu pomocou rýchlostnej cesty. Ministerstvo na to prišlo dnes.

Ponáhľame sa pomaly

Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest ide na Slovensku slimačím tempom. Všetko je komplikované a zdĺhavé. Na druhej strane - teraz máme istotu, že sa s Turcom počíta. Pripravme sa včas Správu k štúdii si môžete prečítať tu: https://bit.ly/SEVERJUH