Skip to main content

Festival Ozveny Jedného sveta v Martine

Uverejnené: 27. január 2024

Uplynulý týždeň sme spolu s Barmuseum pripravili festival Ozveny Jedného sveta. Medzi štyri filmy sme zaradili aj dve diskusie. Hosťom k filmu „Jednotka intenzívneho života“ o nemocničnej paliatívnej terapii bola Mária Majdová, predsedníčka OZ Mobilný hospic Božieho milosrdenstva z Martina.

Vybrali sme aj dokument „Ako ma zachránil Titanic“, ktorý približuje svet autizmu, založený na skutočnom príbehu islandského chlapca Brynjara Karla, ktorému očarenie Titanicom dopomohlo k nezávislosti. Hosťom diskusie bola MUDr. Iveta Bujňáková, PhD., predsedníčka združenia Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom - Turiec.

Viete si predstaviť, že má niekto nad vami absolútnu kontrolu? "Moderné" čínske štvrte sa pomocou digitalizácie a moderných technológií menia na sofistikované sociálne tábory aj o tom bol dokument „Úplná dôvera“.

S organizáciou podobného filmového premietania radi pomôžeme. V našom združení METRO sú pre neziskové organizácie tieto aktivity bezplatné.

Viac o festivale v aktualite: https://www.projektmetro.sk/aktivity/styri-filmy-a-dve-diskusie-ozveny-jedneho-sveta-v-barmuseu